Co Twoja strona internetowa mówi o Tobie?

Dziś pora ugryźć temat, który nie jest być może zbyt wygodny – czyli co mówi o nas nasza strona internetowa? 

 

Pracując zdalnie – jako wirtualne asystentki, wirtualni asystenci, copywriterzy i wiele innych, od razu zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne są nasze media społecznościowe i strony internetowe. Jednak czy naprawdę są tak ważne? Jeśli tak, to dlaczego tak wiele pracujących zdalnie osób nie ma pięknie prowadzonych social mediów? Co mówi o nas nasza strona? Na te i wiele innych pytań odpowiadam we wpisie. 🙂 Zachęcam do przeczytania! 

Laptop, WordPress, WordPress Design, Smartphone

Moje social media, moja wizytówka

Fakt jest taki: media społecznościowe w istocie są naszą wizytówką. I to nie tylko fanpage czy Instagram – musimy zadbać również o to, jak potencjalny klient widzi nasze prywatne profile. Dlatego właśnie warto też zainteresować się ustawieniami prywatności i pilnować, jakie treści wrzucamy. Swoboda swobodą – jednak nawet nasz prywatny fanpage, można powiedzieć, jest dla nas narzędziem pracy.

 

Instagram, LinkedIn, fanpage na Facebooku – powiedziałabym, że to jest nasza Święta Trójca! Wiele osób korzysta również z Pinteresta (jest to naprawdę świetne narzędzie do sprzedaży). 

 

Co po sprawdzeniu naszych mediów społecznościowych może powiedzieć o nas nasz potencjalny klient? Na pewno prościej będzie mu ocenić naszą wiarygodność, profesjonalizm. Dajemy się też odrobinę poznać! 

Jaka powinna być nasza strona internetowa? 

Social media to jedno, natomiast dobra strona internetowa jest również bardzo ważna i świadczyć będzie o profesjonalizmie. Treści, które umieszczamy na naszych stronach, blogach muszą być bardziej merytoryczne, w pełni profesjonalne, ale również… Nasze! Rzecz jasna zależy to od branży – ponieważ język, w jakim piszemy nie może być dobrany przypadkowo.  

 

To, w jaki sposób prowadzimy naszą stronę internetową może zapewnić nam dobre lub złe pierwsze wrażenie. A jak wiemy, jest ono najważniejsze! Prawda jest taka – konkurencja jest ogromna. Musimy zadbać o to, żeby potencjalny klient nie miał do nas żadnych zastrzeżeń. Odpowiednie kolory, zgodne z wizerunkiem naszej marki, spójność, brak literówek – rzecz jasna ;-). W innym wypadku w przeciągu kilku sekund straci zainteresowanie! 

 

Co jeszcze jest bardzo ważne? Czytelność strony. Potencjalny klient musi wiedzieć, gdzie kliknąć – mało kto ma czas i ochotę, aby przeglądać wszystkie zakładki i odnośniki. Przygotujmy więc naszą stronę tak, aby wszystko było jasne, na miejscu i maksymalnie uporządkowane! Tutaj absolutnie nie ma miejsca na chaos. Wynika to również z szacunku do innych – nie wolno nam marnować cudzego czasu! 🙂 Pokażmy, że zależy nam najbardziej na komforcie naszych klientów. Dzięki temu możemy być pewni, że zostaniemy obdarzeni zaufaniem! 

Co, gdy nie prowadzę regularnie strony? 

Wtedy właśnie mogą pojawiać się wątpliwości, czy aby na pewno nasza działalność jest w dalszym ciągu aktualna. Dlatego warto od czasu do czasu pojawiać się gdzieś indziej – w mediach społecznościowych, udzielać się na grupach, komentować, dzielić się wiedzą. 

 

Prawda jest taka – wiele osób pracujących zdalnie zwyczajnie nie ma czasu na zadbanie o siebie! Często ilość zleceń nie pozwala nam na wygospodarowanie chwili na pisanie tekstów dla siebie, wrzucanie dobrych treści na nasze media społecznościowe. 

 

Warto jednak narzucić sobie pewną rutynę – niech to będzie jeden tekst na tydzień, może nawet jeden na dwa tygodnie. Na pewno to zaowocuje! Jeśli rozwijasz swoją działalność na większą skalę, warto zastanowić się nad zatrudnieniem kogoś. Jak wiadomo, zadbać o social media i stronę klienta jest dużo prościej, niż o własną! 

Tło, Business, Zbliżenie, Computer, Concept

Czy więc nasze strony są ważne? Jak najbardziej! Z prostej przyczyny – są niezastąpionym narzędziem, pomocnym przy budowaniu swojej marki i pozyskiwaniu klientów. Dlatego właśnie zachęcam Was – i siebie! 🙂 – do tego, aby mocniej o nie zadbać. Wiem, nasi klienci są dla nas najważniejsi, ale warto od czasu do czasu to siebie postawić na pierwszym miejscu! 🙂 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *