Jak transkrypcja podcastu może Ci pomóc dotrzeć do większej ilości odbiorców?

Tworzysz podcast? Fantastycznie! Wiesz zapewne, że przewiduje się, że ten rok będzie zdecydowanie rokiem podcastowym. Podcasty lubimy bardziej od radia – wybieramy treści, które nas interesują, nie musimy słuchać wszystkiego od razu – zawsze możemy wrócić do nagrania, czujemy większą więź z autorem. Możemy zapoznać się z podcastem w każdym dogodnym dla nas momencie! 

Jest jednak jeden minus – dość spora konkurencja! Jednak ten czynnik nie powinien Cię w żaden sposób zniechęcać do prowadzenia własnego podcastu. W przestrzeni internetowej jest miejsce dla każdego. Każdy znajdzie swoich wymarzonych odbiorców. 🙂 Jednak w jaki sposób?

transkrypcja podcastu

Media społecznościowe

Przede wszystkim zadbaj o swoje media społecznościowe. Nie musisz oczywiście korzystać z ich wszystkich – sama jednak polecałabym Ci się przede wszystkim zianeresować Instagramem i LinkedInem. Facebook, oczywiście, również może być przydatny, jednak to Instagram pozwala nam dotrzeć do większej ilości odbiorców. Pamiętaj, aby wrzucać treści regularnie – mogą to być ciekawostki ze studia czy inne tego typu, jednak pamiętaj, aby też dodać coś o sobie. Daj się poznać swoim odbiorcom

Strona internetowa

To kolejny ważny punkt. Dzięki stronie internetowej będziesz wyglądać jeszcze bardziej profesjonalnie, co wzbudzi zaufanie odbiorców. Co więcej, możesz ją odpowiednio wypozycjonować – pamiętaj o recyklingu treści. A jeśli o pozycjonowaniu i recyklingu mowa…

Transkrypcja podcastu 

Zadbaj, aby na Twojej stronie, blogu znalazły się transkrypcje Twojego podcastu. One pomogą Ci wypozycjonować stronę (nagranie tego przecież nie zrobi), co więcej, mogą posłużyć Ci jako pewnego rodzaj szkice pod inne wpisy. Sam wiesz, ile wątków poruszasz podczas godzinnego podcastu – wykorzystaj to i stwórz kilka pozycjonujących się artykułów! W ten sposób wzbogacisz swoją stronę.  

Udzielaj się! 

Czy to na grupach na Facebooku, różnego rodzaju forach. Odwiedzaj inne profile na LinkedIn i Instagramie. Możliwości jest mnóstwo! Daj się poznać. Niech wszędzie będzie Cię pełno – z pewnością zainteresujesz kogoś sobą, a być może ten ktoś poleci Cię dalej. Próbuj! 

Mam nadzieję, że odrobinę rozjaśniłam Ci tę kwestię. Pamiętaj – dobre profile na mediach społecznościowych, dobra strona internetowa, transkrypcja podcastu i udzielanie się z pewnością pomogą Ci dotrzeć do większej ilości odbiorców. Trzymam za Ciebie kciuki! 

A jeśli poszukujesz transkrybentki pozwól, że pokażę Ci swoją ofertę. Skontaktuj się ze mną! 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *