Mentoring – z czym to się je? 

Cześć! Dzisiaj przygotowałam dla Ciebie post na temat, który jest mocno na czasie. A mianowicie – mentoring! Sprawdź, dlaczego coraz więcej twórców, firm, przedsiębiorców decyduje się na to rozwiązanie. Sam/a się przekonasz, że warto! 

 

Dowiesz się: 

  • czym dokładnie jest mentoring,
  • do kogo jest skierowany,
  • ile kosztuje, 
  • jak się zapisać. 

 

Zaczynamy!

 

Co to jest mentoring? 

Osoby, Czytanie, Tabletka, Ludzie, Ekran, Dotykać

 

Zacznijmy od tego, że mentor to inaczej nauczyciel, opiekun, przewodnik. Chodzi o to, że osoba, która ma wiedzę, doświadczenie, przekazuje ją innej, która jest tym zainteresowana. Chce nauczyć się czegoś nowego albo zwyczajnie musi nabyć nowe umiejętności. Zadaniem mentora jest tak zaopiekować się swoim uczniem, podopiecznym, żeby ten w czasie takiej współpracy… Rozwijał skrzydła :-). 

 

Zwróćmy szczególną uwagę na to, że ta relacja: mentor-uczeń, musi być mocno partnerska! Swoboda, dobra komunikacja, zaufanie – to są absolutne podstawy, na jakich opierać się będzie cała relacja. 

 

Mentoring to najbardziej efektywna forma przekazywania wiedzy. Mentor jest odpowiedzialny za ucznia – jego zadaniem jest przygotowanie swojego podopiecznego tak, by ten w przyszłości miał wszelkie zasoby do tego, aby odnieść sukces. A sukces ucznia będzie sukcesem mentora! Nie da się inaczej. 🙂 Chciałabym dodać, że z takiej relacji nie czerpie tylko uczeń. Mentor dzięki temu, że może stale przekazywać swoją wiedzę, będzie ją cały czas poszerzał, doskonalił swoje umiejętności liderskie. To ogromna wartość! 

Do kogo skierowany jest mentoring? 

 

Mentoring jest dla wszystkich, którzy w efektywny sposób chcieliby nauczyć się czegoś nowego. W wielu korporacjach korzysta się właśnie z tej metody, aby wdrożyć nowego pracownika. Zadaniem mentora jest kontrola, opieka, a pracownik zawsze może się do niego zwrócić. Nawet z najbardziej błahym problemem!

 

Jeśli chcesz, aby w przyjaznej atmosferze, a zarazem z relatywnie szybkimi efektami nauczyć się czegoś nowego –  mentoring zdecydowanie jest dla Ciebie. Jeśli potrzebujesz kogoś, kto przeprowadzi Cię przez temat, kto się Tobą zaopiekuje, ułoży zdobytą wcześniej wiedzę albo pokaże Ci wszystko od początku – mentoring będzie najlepszym wyborem! Polecam zdecydować się na tę formę zdobywania wiedzy zwłaszcza wtedy, kiedy chcesz zmienić ścieżkę swojej kariery. Nie odpowiada Ci to, co dotychczas robisz? Masz na oku coś bardziej interesującego, w czym chciałbyś/chciałabyś się rozwijać? Znajdź więc kogoś, kto najlepiej Cię do tego przygotuje – osobę, która ma doświadczenie, wiedzę i umiejętności, które w przystępny sposób Ci przekaże. 

 

Mentoring – ile to kosztuje? 

 

Rzecz jasna – ceny wahać się będą zależnie od branży. Widełki to 50 do 700 zł. Cena wynikać będzie z tego, że mentor nie tylko poświęcać będzie Ci część swojego czasu (załóżmy: kilka spotkań tygodniowo), ale oprócz tych godzin, które spędzicie wspólnie, znajdować będzie najlepsze rozwiązania dla Ciebie. Zaplanuje Twój dalszy rozwój. Jak wiadomo – każdy jest inny i właśnie indywidualne podejście jest kluczem w tej formie przekazywania wiedzy. Przygotuje dla Ciebie ścieżkę, którą będzie Cię prowadził, zastanowi się nad Twoimi mocnymi i słabymi stronami. To wszystko należy przeanalizować! 

 

Klawiatura, Wpisując, Komputer, Informatyki

Jak zapisać się na mentoring? 

 

Tu najprościej jest znaleźć interesującą Cię osobę i sprawdzić, czy posiada to w swojej ofercie. Jeśli nie – e-mail będzie najlepszym rozwiązaniem. 

 

Sama oferuję taką usługę – jeśli jesteś zainteresowany mentoringiem w zakresie Wirtualnej Asysty – copywritingu, prowadzenia mediów społecznościowych, transkrypcji, tworzenia grafik – zachęcam Cię do napisania do mnie wiadomości przez fanpage albo na mój e-mail: kontakt@patrycjazagorska.pl

 

Do następnego wpisu! 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *