Napisy do kursów online – potrzeba czy dodatek? 

Jeśli jesteś twórcą internetowym, zapewne umieszczasz w sieci różnego rodzaju treści video. Live na Facebooku? Stories na Instagramie? Filmy na YouTube? Mam do Ciebie pytanie – czy dbasz o to, żeby zamieszczone treści miały napisy? Jeśli tak, to świetnie. Jeśli nie, pozwól, że na tych przykładach opowiem Ci, dlaczego tworząc kurs online napisy są niezbędne! Dowiesz się, jakie korzyści czerpać będziesz Ty i Twój odbiorca. Przekonasz się, że napisy dawno przestały być „dodatkiem” – zmieniły już swój status na „wymagane”! 🙂 

 

Dla kogo są napisy? 

 

Żyjemy w czasach, w których wszystko chcemy mieć od razu. Teraz! Natychmiastowa nagroda to jest coś, do czego przywykliśmy i trudno jest nam z tym zerwać. Powiem więcej: nie chcemy z tym zerwać! 

Laptop, Apple, Macbook, Komputer, Przeglądarka

Wyobraź sobie, że Twój odbiorca, czytelnik ma kilkanaście wolnych minut – bo wszyscy jesteśmy też mocno zajęci! – i decyduje się zapoznać z jedną z Twoich treści. Jest też jeden warunek – musi zrobić to w ciszy, nie ma przy sobie słuchawek. Widzi na Instagramie Twoje stories, które nie ma napisów. Czy wstanie, by ich poszukać? Nie! Czy zajmie się czymś innym? Tak. Czy mogłeś tego uniknąć? Mogłeś! 🙂 Po to właśnie są napisy. 

 

Kolejna sprawa – nie zapominajmy o osobach niesłyszących. Każdy z nas ma prawo do darmowej wiedzy, darmowych treści. Osoby niesłyszące do tej pory nie mogły zapoznać się z wieloma wartościowymi nagraniami. Teraz jest to możliwe – twórca powinien zadbać o to, by pod każdym z jego filmów, stories czy tym podobnych, znalazły się napisy! Dlaczego mając w ręku tak wspaniałe narzędzie, po prostu z niego nie skorzystamy i nie ułatwimy dostępu tym, którzy w innym wypadku nie będą mogli zapoznać się z tym, co dla nich przygotowaliśmy? 

 

Czy byłeś/ byłaś kiedyś w takiej sytuacji, że nie mogłeś odtworzyć jakiegoś nagrania dlatego, żeby chociażby… Nie obudzić dzieci? 🙂 Bo o to też chodzi! Tak, tak – wiem. Słuchawki. Nie zawsze jednak mamy je pod ręką, czasami zwyczajnie nie chce nam się ich zakładać. Napisy naprawdę sporo upraszczają! 

 

Napisy w Twoim kursie online.

 

Powiem krótko: napisy są absolutnie niezbędne. Rynek się rozwija i jestem przekonana, że za parę lat absolutnie wszystkie treści będą dostosowane pod tym względem. I cóż – lepiej zadbać o to od razu, niż w późniejszym czasie coś poprawiać. Co dadzą Ci napisy pod Twoimi treściami i w Twoim kursie online? Zadowolonego odbiorcę! Więcej klientów. Pokażesz, że myślisz o wszystkich. O osobach niesłyszących, mamach na etacie, zajętych, tych, którzy zwyczajnie nie lubią słuchać – wolą coś szybko przeczytać. Świadomie zwiększasz swoją grupę docelową.

 

Zastanawiasz się też pewnie, czy stworzenie napisów jest drogie? Nie – nie jest drogie. W stosunku do tego ile korzyści dadzą Ci i odbiorcy, jest to na pewno wydatek, na który możesz sobie pozwolić. Co więcej – musisz! 

 

Co Twojemu odbiorcy dają napisy? 

 

Jakie korzyści więc z napisów czerpie Twój odbiorca? Może swobodnie, wygodnie przyswoić wszystkie treści, jakie mu przedstawiasz. Nie musi zostawiać Cię na później – co może skończyć się tak, że zapomni jednak do Ciebie wrócić! 

Kobieta, Praca, Łóżko, Laptop, Wpisując, Kobiet

Napisy pozwolą w dogodnym czasie, w dogodnym miejscu na spokojnie zapoznać się ze wszystkim, co dla niego przygotowałeś/ przygotowałaś! Na pewno dzięki napisom ułatwisz swoim czytelnikom, słuchaczom trochę życie i nie będą musieli wybierać, czy zająć się Twoim kursem, czy pobudzić wszystkich w mieszkaniu. 🙂  

 

Co więcej – decydując się na to, żeby umieścić w swoim kursie online napisy pod treściami wideo, pokazujesz Twojemu odbiorcy, że… Dbasz o niego. Szanujesz jego pieniądze. Pokazujesz, że Ci na nim zależy – i myślisz o jego wygodzie! 

 

Czy widzisz już, że warto? 🙂 

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co dla Ciebie wrzucam – zaglądaj na mój fanpage! Będzie mi bardzo miło 🙂

 

Zobacz również poprzedni wpis – jak szybciej i lepiej zrobić transkrypcję!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *