Notatki z webinarów – komu mogą się przydać?

Notatki z webinarów, krótko mówiąc, bardzo ułatwiają życie. Zacznijmy jednak od tego: co to jest webinar? Jest to internetowe seminarium, podczas którego twórca przekazuje wiedzę, będąc w stałym kontakcie na żywo ze swoimi odbiorcami. Prościej się nie da! Zwłaszcza w obecnych czasach, podczas pandemii, webinary są chętnie wybieraną formą dzielenia się informacjami z czytelnikami, obserwującymi i wszystkimi, którzy chcą owe informacje uzyskać. 🙂 

Kawa, Pióro, Notatnik, Kofeina, Puchar, Espresso

 

Z webinarów korzystają twórcy internetowi właśnie, a także przedsiębiorstwa czy uczelnie wyższe – na przykład wybierając tę formę jako „Drzwi Otwarte”. Webinary są również wykorzystywane jako narzędzie do prowadzenia szkoleń i innych tego typu aktywności. Jak wspomniałam – ich główną funkcją jest ta informacyjna, natomiast drugą, ale nie wyrażoną bezpośrednio, jest marketingowa. Czyli – jeśli chciałbyś swoich słuchaczy zachęcić do skorzystania ze swoich usług, kupienia Twojego produktu – webinar będzie do tego idealną formą! Ale, ale – nie skupiamy się na tym. Rzecz jasna – pierwsze w kolejności będzie przekazanie wiedzy – a raczej jej części – następnie, na sam koniec możemy wspomnieć o usłudze czy produkcie. 

 

Co to jest notatka z webinaru? 

 

Trochę transkrypcja, trochę streszczenie. Notatka z webinaru to inaczej przekształcenie naszego nagrania w plik tekstowy. Jednak nie zawieramy tutaj absolutnie wszystkiego, co na webinarze się pojawiło i w tej samej kolejności. Notatka ma na celu uporządkowanie treści. Tekst ma być czytelny, przejrzysty – zachowując 100% treści, nie uwzględniając jednak rzeczy, które czytelnikowi na nic się nie zdadzą. Jak na przykład pytania, czy nas słychać. 🙂 

 

Często zdarza się, że twórcy skaczą z tematu na temat, w międzyczasie odpowiadając na pytania. Zależy, czego webinar dotyczy, ale często nagrania zostają na przykład na platformach kursowych, czy dostępne są dla zainteresowanych przez określony czas. 

 

Dlaczego tworzymy notatki?

 

Sprawa jest prosta – jak już wspomniałam, chcemy uporządkować treść dla czytelnika. Często uczestnicy webinaru nie mają czasu ani ochoty przedzierać się przez godzinne nagranie w celu wyszukania interesujących ich treści. Tu właśnie z pomocą przychodzi notatka – zdecydowanie ułatwia proces wyszukiwania informacji!

 

Z tego właśnie powodu, twórcy decydują się na umieszczenie notatek – jest to ukłon w stronę swoich odbiorców. Spełniają tę samą funkcję, co transkrypcje – są przejrzyste i o wiele prostsze do przyswojenia! 

 

Notatki z webinarów są niezbędnikiem, jeśli chodzi o kursy internetowe, szkolenia. Wielu odbiorcom zdecydowanie łatwiej jest coś przeczytać, przeskanować wzrokiem w poszukiwaniu interesujących ich treści. Nie muszą marnować czasu na przewijanie nagrania, co często budziłoby frustrację. Tak to, można powiedzieć, dostają wszystkie niezbędne informacje bez zbędnego wysiłku!

 

Kto korzysta z notatek z webinarów? 

 

Rzecz jasna – najmocniej korzysta odbiorca! A co się dzieje wtedy? Tak – korzysta twórca. 😉 Twórcy internetowi muszą poświęcać szczególną uwagę swoim odbiorcom – nie powiem tu niczego odkrywczego – bez nich by nie istnieli! Dlatego właśnie obowiązkiem każdej osoby, która działa w Internecie jest zrobić wszystko by człowiek, który poświęca swój czas na zapoznanie się z tym, czym twórca się dzieli – był w stu procentach zadowolony. 

 

Ich zadaniem właśnie jest to, żeby podać czytelnikowi formy, które ułatwią mu przyswojenie przedstawianych treści. Zadowolony odbiorca to ten, który wróci – a budowanie społeczności właśnie jest priorytetem wszystkich, którzy działają w Internecie. 

Urząd, Pracy, Biznesu, Komputer, Laptop, Piśmie, Praca

 

Hej! 🙂 Jeśli potrzebujesz kogoś, kto wykona Ci świetnej jakości notatkę – zachęcam Cię do zapoznania się z moją ofertą. Zapraszam też do polubienia mojego fanpage’a, żeby być ze mną na bieżąco! 🙂 

 

Do następnego wpisu! 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *