Transkrypcja jako praca dodatkowa przy dzieciach

Wiele kobiet po urodzeniu dziecka zastanawia się, w jaki sposób połączyć macierzyństwo z pracą zawodową i czy w ogóle da się to połączyć. Często chcemy uniknąć zapisywania dziecka do żłobka, bardzo często po prostu nawet nie mamy takiej możliwości — bo na przykład nie ma miejsc w placówkach. Pytanie brzmi co dalej? Czy transkrypcja jako praca dodatkowa przy dzieciach to jest rozwiązanie?

transkrypcja jako praca dodatkowa przy dzieciach

 

Macierzyństwo jest pięknym doświadczeniem, ale również doświadczeniem często wyczerpującym psychicznie i fizycznie. Nagle spada na kobietę mnóstwo obowiązków związanych z drugim, małym człowiekiem. Chcemy spełniać oczekiwania wszystkich wokół i bardzo często gubimy w tym siebie. 

 

Również mamy starszych dzieci często borykają się z trudnościami na polu zawodowym. Szczególnie w ostatnich latach, kiedy placówki edukacyjne były zamykane z powodu pandemii, to często matki musiały zostawać z dziećmi w domu. Potrzeba pracy zdalnej stała się dużo wyższa niż dawniej.

Transkrypcja praca dodatkowa idealna?

Jednym ze świetnych pomysłów na pracę zdalną jest transkrybowanie nagrań. Transkrypcja nie wymaga wychodzenia z domu, nie wymaga zatrudniania dodatkowej opieki do dzieci. Wystarczy, że masz komputer (lub laptopa oczywiście!) i słuchawki. Tylko tyle musisz posiadać, żeby zacząć pracować w tym zawodzie. 

 

Oczywiście to nie znaczy, że transkrypcja jest pozbawiona wad czy trudności. Podczas robienia transkrypcji musisz być skupiona i dokładna. Jednak w sytuacji, kiedy Twoje dziecko ma drzemkę, albo zajmuje się swoimi zajęciami, Ty możesz spokojnie usiąść i transkrybować. Z każdą wykonaną transkrypcją będziesz robić to coraz sprawniej i szybciej. Dzięki temu zarobisz pieniądze, które wesprą Twój domowy budżet, a oprócz tego poszerzysz swoje umiejętności.

 

Transkrypcja jest idealną pracą dodatkową dla osób, które lubią dowiadywać się nowych rzeczy. Podczas robienia transkrypcji podcastów bardzo często masz okazję wysłuchać inspirujących rozmów z ciekawymi ludźmi. Może dzięki temu znajdziesz coś, co będzie Twoim nowym hobby lub sposobem na życie? 

Jak zostać transkrybentem?

Oczywiście, aby zostać transkrybentem, warto wcześniej zorientować się, na czym polega ten zawód. Świetnym rozwiązaniem może być siedmiodniowy kurs „Jak zostać transkrybentem w 7 dni?”. Już po zaledwie tygodniu będziesz mogła rozpocząć swoją nową ścieżkę zawodową! Nauczysz się, jakie są rodzaje transkrypcji, jak powinna wyglądać prawidłowo zrobiona transkrypcja oraz na co powinnaś zwracać uwagę podczas rozmowy z klientem. Przygotujesz swoją ofertę i poznasz miejsca, gdzie szukać zleceń. Nie ma na co czekać! 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *