Transkrypcja w kursie online

Planujesz wypuszczenie kursu online? Przygotowałaś materiały, kurs jest napakowany wiedzą, wideo perfekcyjnie nagrane… Zastanawiasz się, czy jeszcze o czymś nie zapomniałaś? Cóż, jeśli mogę Ci coś podpowiedzieć, to właśnie transkrypcja w kursie online jest tym, czego Ci brakuje!  

tranksrypcja w kursie online

 

A może to Ty zajmujesz się transkrypcją i łamiesz sobie głowę, gdzie jeszcze w sieci może być potrzebna Twoja fachowa pomoc? Rozejrzyj się, czy któryś z twórców kursów online aktualnie nie szuka kogoś do transkrypcji. Coraz powszechniejsze robi się tworzenie transkrypcji do kursów online. I bardzo dobrze! 

Transkrypcja w kursie online zalety 

Zastanawiasz się, czy transkrypcja w kursie online ma jakieś zalety? Otóż zalet jest mnóstwo! 

 

Pierwszą, główną zaletą jest ułatwienie dostępu do Twoich kursów osobom niesłyszącym. Jest to szalenie ważne, aby nie wykluczać takich osób z grona swoich kursantów. Również wśród słyszących użytkowników jest wiele osób, które wolą przeczytać tekst, zamiast słuchać nagrania lub oglądać wideo. Czasem jest to spowodowane brakiem czasu — a przecież czytanie zazwyczaj zajmuje nam mniej czasu, niż oglądanie nagrania. Czasem kursantką jest młoda mama, która nie ma możliwości słuchać nagrań, ale bez problemu może w ciszy, wieczorem przeczytać materiały. A czasem są to po prostu osobiste preferencje użytkownika i warto wychodzić im naprzeciw.

 

Transkrypcja w kursie online pozwala zwiększyć dostępność kursu dla innych użytkowników. Niektóre osoby widząc same nagrania audio czy wideo rezygnują z udziału w kursie, ponieważ forma kursu nie spełnia ich oczekiwań. Korzystanie z transkrypcji pozwala zwiększyć efektywność nauki, użytkownik łatwiej może wrócić do potrzebnej informacji i zaznaczyć ważne fragmenty.

 

Równie ważne są napisy w nagraniach wideo. Dzięki temu kursant może odtwarzać nagranie mimo utrudnionych warunków w swoim otoczeniu. Wielu transkrybentów ma w swojej ofercie — oprócz transkrypcji — tworzenie napisów do filmów. 

Czy transkrypcja w kursie online jest korzystna dla twórcy?

Dla autora kursu online transkrypcja może być świetnym sposobem na późniejszy recykling treści. Z materiałów spisanych w transkrypcji możesz stworzyć wpis na bloga, newsletter, a nawet e-booka. To sprawi, że raz przygotowane treści mogą być na bieżąco aktualizowane i wykorzystywane nie tylko podczas trwania kursu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o recyklingu treści, to zajrzyj do tego wpisu!

 

Transkrypcja nagrań w kursie online jest coraz częstszym elementem kursów i coraz częściej jest po prostu wymagana przez użytkowników. Aby nie zostać w tyle warto wyjść naprzeciw oczekiwaniom Twoich przyszłych kursantów. Weź to pod uwagę, jeśli planujesz stworzyć kurs. A jeśli jesteś transkrybentką szukającą zleceń to rozejrzyj się właśnie wśród twórców kursów online, być może ktoś szuka właśnie Ciebie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *